Social

Facebook pozywa firmę sprzedającą polubienia na Instagramie

Facebook podejmuje radykalne kroki w stronę firm oferujących polubienia oraz obserwujących na Instagramie. Wytoczył pozew przeciwko firmie z Nowej Zelandii.

Fałszywe polubienia, komentarze oraz obserwatorzy, to jest jeden z większych problemów z jakim muszą zmagać się serwisy społecznościowe. W Internecie jest mnóstwo firm umożliwiających zakup np. followersów za naprawdę niskie ceny.
Facebook podejmuje jednak działania prawne w walce z tego typu zachowaniami. Jak podaje WeRSM, po niedawnym pozwie przedsiębiorstw i osób prywatnych w Chinach, Facebook pozywa firmę z Nowej Zelandii.

Social Media Series Limited to firma prowadzona od 2015 roku, funkcjonująca pod różnymi nazwami. W opinii Facebooka ignorowała prośby o zaprzestanie sprzedaży fałszywych i automatycznych zobowiązań przez lata.

Pomimo usilnej walki Facebooka z botami i farmami polubień aktywność SMSL była nadal bardzo duża. Oferowało użytkownikom, którzy chcieli sztucznie rozwijać i powiększać swoje profile na Instagramie, pakiety cenowe od 10 do 99 dolarów tygodniowo. Do zapłaty za usługi wykorzystywano PayPal.

Na całym działaniu fałszywego zaangażowania i obserwatorów, Social Media Series Limited mogło zarobić ponad 9 milionów dolarów.

W pozwie złożonym 25 kwietnia 2019 roku wskazano, że firma Social Media Series Limited korzysta z sieci botów i kont na Instagramie, aby dostarczać zautomatyzowane polubienia na konta swoich klientów. Narusza przy tym Warunki korzystania z serwisu Instagram.

Facebook wnosi pozew o zaprzestanie tego typu działań oraz odszkodowanie za manipulowanie i podważanie integralności platformy Instagram.

Related posts

Instagram wyszukuje i oznacza treści jako fake news!

Administrator

Kiedy publikować na Facebooku, Instagramie i Twitterze?

Administrator

Sztuczna inteligencja wykryje oszustwa Influencerów!

Administrator

Zostaw komentarz