Social

Pinterest wprowadza tryb ciemny w swojej aplikacji

Pinterest wskakuje na modę w ciemnym trybie. W poniedziałek, 30 września, Pinterest rozpoczął wdrażanie trybu ciemnego dla aplikacji na iOS i Androida, abyś mógł dalej wpinać się w noc, mniej świecąc z telefonu. Zmiana wyświetla zwykłe piny na czarnym tle wraz z ciemnym tłem menu i działa, gdy włączony jest tryb ciemności smartfona. Użytkownicy Androida mogą włączyć tę funkcję niezależnie od ustawień wyświetlania urządzenia.

Ciemniejsze tło ekranu może pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu podczas korzystania z ekranu w ciemności. W przypadku niektórych rodzajów ekranów (OLED) czarny piksel jest po prostu wyłączonym pikselem, co oznacza, że ​​czarne tło może pomóc w oszczędzaniu baterii na niektórych urządzeniach. 

pinterest dark mode wprowadza dk bg 2

Pinterest informuje, że tryb ciemny był jedną z jego najbardziej pożądanych funkcji od użytkowników. Twierdzi, że rosnąca liczba użytkowników przegląda aplikację pod koniec dnia – statystyki, takie jak 474% wzrost wyszukiwań relaksujących filmów i 77% wyciszenie i uspokojenie się.
Użytkownicy stwierdzili, że białe tło jest zbyt jasne, aby można było swobodnie korzystać nawet przy niższej jasności ekranu.

Tryb ciemny jest wdrażany globalnie zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. 

Related posts

Instagram wyszukuje i oznacza treści jako fake news!

Administrator

Facebook prosi użytkowników o hasło do skrzynki e-mail?

Administrator

Instagram uruchamia konto @creators, aby zachęcić twórców do tworzenia

Administrator

Zostaw komentarz