Media

Play dostało zakaz używania 5G!

T-Mobile Polska wniosło pozew przeciwko sieci Play odnośnie komunikowania swoim klientom sieci 5G Ready. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia, zgodnie z którym Play nie może używać marki 5G Ready w swoich działaniach marketingowych. Play może odwołać się od tej decyzji.

Spór toczy się o kampanię reklamową wyprodukowaną przez Play, która pojawiła się już na początku marca br. , w której promowana jest marka 5G READY, tóra według operatora obejmuje część sieci 4G telekomu opartą na zaawansowanych technikach radiowych: MIMO 4×4, agregacji minimum 3 pasm częstotliwości, modulacji 256QAM, synchronizacji fazy oraz Cloud Air.

 

Według Play, nazwa 5G Ready została wprowadzona, ponieważ jest to zaawansowana sieć LTE-A, która jest gotowa, na obsłużenie sieci 5G w przyszłości.
Markę 5G promowały również takie osoby jak Kuba Wojewódzki, Martyna Wojciechowska, Margaret, Jakub Błaszczykowski czy Joanna Krupa.

 

 

Już po wypuszczeniu spotów reklamowych posypała się fala krytycznych komentarzy. Wojciech Jabłoński (rzecznik Orange Polska) nazwał tą reklamę „ściemą roku” a teraz T-Mobile przebijając wszystkich pozwało P4 do sądu opierając się na „nieuczciwej konkurencji”.
Zarówno T-Mobile jak i Play nie chcą wypowiadać się na ten temat. jednak jak dobrze wiemy – Play już w przeszłości wypowiadało się na temat sieci np. 4G, która według ekspertów jeszcze nie istniała.

 

Related posts

X-kom parodiuje najnowszy spot reklamowy Poczty Polskiej

Administrator

Amerykański rząd uczy influencerów bycia influencerami

Administrator

Allegro Gadane – rusza nowy serwis giganta!

Administrator

Zostaw komentarz