Social

WhatsApp z reklamami w 2020 roku

Pierwsze informacje odnośnie pojawienia się reklam w aplikacji WhatsApp pojawiły się już w listopadzie ubiegłego roku. Do tej pory jednak nie pojawiły się żadne dodatkowe informacje na ten temat. Aż do tej pory.
Matt Navarra w serwisie Twitter ujawnił światu slajdy z prezentacji podczas Facebook Marketing Summit w Holandii pokazując nam jak reklamy te będą wyglądać.

Jak widać aplikacja, która należy do Facebooka stawia w końcu na reklamę. Mają one się pojawić już w 2020 roku, ale z tego co widać na zdjęciach, które pojawiły się na Twitterze nie będzie to bardzo uciążliwe.

Na WhatsApp istnieje coś takiego jak Statusy – to coś w stylu Stories na Instagramie. To właśnie tam mają być umieszczone reklamy, więc taką samą drogą jak Instagram – jeśli będziemy chcieli przejrzeć relacje znajomych na WhatsApp to będą również wyświetlały się reklamy. Reklamy będą stricte produktowe lub usługowe. Zapewne jak w przypadku innych aplikacji użytkownicy początkowo nie będą zadowoleni z tego faktu, jednak po kilku użyciach na pewno da się przyzwyczaić.

Myślimy, że wprowadzenie reklam nie będzie ogromnym krachem dla samej aplikacji – część może przejść na konkurencyjne platformy (np. Viber) ale większość pogodzi się z tą sytuacją i nadal będzie korzystać z WhatsApp.

Related posts

Instagram uruchamia konto @creators, aby zachęcić twórców do tworzenia

Administrator

Facebook pozywa firmę sprzedającą polubienia na Instagramie

Administrator

Dane z ponad 267 milionów kont Facebooka wystawione na sprzedaż?

Administrator

Zostaw komentarz