Social

Z Facebooka wyciekło ponad 400 milionów numerów telefonów!

Jeden z badaczy bezpieczeństwa znalazł bazy danych na niechronionych serwerach, które przechowywały dane osobowe – głównie numery telefonów setek milionów użytkowników Facebooka!

Wycieki z platformy Facebook stają się powoli normalnością – czy kiedyś to się skończy?

Badaczem, który odkrył te bazy danych był Sanyam Jain, jednak oświadczył, że nie jest w stanie odkryć, kto jest odpowiedzialny za wyciek tych danych.
Dobrą wiadomością jest to, że po skontaktowaniu się z firmą hostingową dostęp do baz danych zostałzablokowany.  Serwer zawierał rekordy użytkowników z całego świata, w tym 133 miliony użytkowników Facebooka z USA, 50 milionów użytkowników w Wietnamie i 18 milionów osób w Wielkiej Brytanii. Badacz twierdzi, że każdy numer telefonu był powiązany z identyfikatorem użytkownika na Facebooku, który jest długim ciągiem liczb i jest jednoznacznie powiązany z kontem na Facebooku. Tego identyfikatora można użyć do znalezienia nazwy użytkownika, a niektóre zapisy zawierały inne dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, płeć i lokalizacja.

Facebook zapewnia, że te dane są „stare” i nieaktualne i były używane wtedy, kiedy można było wyszukiwać osoby po numerze telefonu. Dodatkowo poinformował, że nie odnotował przypadku, że konta użytkowników zostały przejęte.
Facebook jest obecnie bombardowany ze wszystkich stron z powodu licznych naruszeń prywatności. Czy po kolejnym wycieku coś się poprawi? Tego nie wie nikt.

Related posts

Pinterest uruchamia Katalogi i Reklamy Produktowe

Administrator

#10YearsChallenge – szalone rozpoczęcie nowego roku 2019!

Administrator

Instagram wprowadzi zbiórkę pieniędzy przez Stories?

Administrator

Zostaw komentarz