Cześć!

Facebook publikuje aktualizację dotyczącą usuwania treści i szerzenia nienawiści.

Facebook opublikował swój najnowszy raport dotyczący standardów społeczności , który obejmuje wszystkie działania związane z usuwaniem treści i egzekwowaniem prawa, które platforma wprowadziła w pierwszym kwartale 2021 r. Udostępnił również kilka nowych aktualizacji dotyczących rozwoju swoich systemów i procesów egzekwowania prawa.

Facebook przede wszystkim opublikował informację odnośnie postępu w wykrywaniu i usuwaniu postów łamiących zasady, w tym nagości, mowy nienawiści i brutalnych treści.

Fragment raportu Facebooka odnośnie szerzenia nienawiści, nagości i brutalnych treści.

Jak widać powyżej obszary te wzrosły od 0,01% do 0,04% w porównaniu do poprzedniego raportu. Jednak należy pamiętać o tym, że mogą nie być to dokładne informacje, bo Facebook publikuje ten raport na podstawie treści, które znalazł. Ale nie mamy pewności, że jest to wszystko.
Dodatkowo Facebook twierdzi, że udoskonalił się w wykrywaniu treści szerzących mowę nienawiści co jest kluczowe dla portalu. Ilość wykrywanych postów nakłaniających do ruchów nienawiści się zwiększa – obecnie jest to 5-6 na 10,000 wyświetleń.

Facebook jednak nie może liczyć na to, że całkowicie wyeliminuje nienawistne posty – przy dziennej ilości publikowanych tam postów jest to praktycznie niemożliwe. Dlatego stara się maksymalnie ograniczyć widoczność takich postów, co w tym przypadku i tak jest dobrym posunięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *