Google Chrome sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Wycieki haseł są obecnie wręcz na porządku dziennym. Użytkownicy Internetu, którzy chcą dbać o swoje dane powinni zapoznać się z tym artykułem, bo Google Chrome ma to sprawdzić!

Korzystasz z menadżera haseł? Bez niego surfowanie w Internecie nie jest tak bezpieczne jak byśmy sobie tego życzyli. Regularnie wyciekają dane z dużych serwisów społecznościowych, sklepów czy innych portali.
Jednocześnie większość osób z czystej wygody stosuje ten sam login i hasło w wielu serwisach. W takim wypadku wyciek danych z jednej usługi otwiera na atak konta w innych miejscach w sieci.

hasła google chrome

Google wdraża w swoich usługach mechanizm informujący użytkowników, że ich loginy i hasła stosowane do logowania w innych usługach zostały wykradzione. Ta nowość już działa na stronie passwords.google.com, a niebawem zostanie też wbudowana bezpośrednio w Chrome.

Serwis powie Ci, które hasła zostały przejęte i są niebezpieczne – pamiętajcie, że Chrome pokaże tylko te hasła, które zapisaliście w przeglądarce Google Chrome!!!
hasła google chrome

Użytkownicy najczęściej nie mają świadomości, że ich hasła zostały wykradzione. Warto sprawdzać to na bieżąco, bo jak wiemy – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *