socialnowpl@gmail.com

Google Chrome sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Google Chrome sprawdzi, czy Twoje hasła wyciekły do sieci

Wycieki haseł są obecnie wręcz na porządku dziennym. Użytkownicy Internetu, którzy chcą dbać o swoje dane powinni zapoznać się z tym artykułem, bo Google Chrome ma to sprawdzić!

Korzystasz z menadżera haseł? Bez niego surfowanie w Internecie nie jest tak bezpieczne jak byśmy sobie tego życzyli. Regularnie wyciekają dane z dużych serwisów społecznościowych, sklepów czy innych portali.
Jednocześnie większość osób z czystej wygody stosuje ten sam login i hasło w wielu serwisach. W takim wypadku wyciek danych z jednej usługi otwiera na atak konta w innych miejscach w sieci.

hasła google chrome

Google wdraża w swoich usługach mechanizm informujący użytkowników, że ich loginy i hasła stosowane do logowania w innych usługach zostały wykradzione. Ta nowość już działa na stronie passwords.google.com, a niebawem zostanie też wbudowana bezpośrednio w Chrome.

Serwis powie Ci, które hasła zostały przejęte i są niebezpieczne – pamiętajcie, że Chrome pokaże tylko te hasła, które zapisaliście w przeglądarce Google Chrome!!!
hasła google chrome

Użytkownicy najczęściej nie mają świadomości, że ich hasła zostały wykradzione. Warto sprawdzać to na bieżąco, bo jak wiemy – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *