Cześć!

Huawei przejmuje pałeczkę. Duży Amerykański operator ma kłopoty!

Huawei powoli zaczyna odbijać się od marnych sytuacji, które spotkały go w ostatnich miesiącach i zaczyna odgryzać się na Amerykańskim biznesom – a swoim oprawcom.
Pierwszym celem chińczyków jest ogromny operator z USA – w grze jest duża kasa!

Chińczycy nie dają wchodzić sobie na głowę i aby uniknąć jeszcze większych problemów z Google szykują nowy system operacyjny a także zaczęli prawną ofensywę celującą w duże amerykańskie firmy. Na pierwszy ogień idzie największy operator – Verizon.

Jak donosi New York Times, prawnicy chińskiego potentata technologicznego postanowili oskarżyć amerykański koncern o bezprawne wykorzystanie aż 238 patentów chińskiej firmy – większość z nich  z nich dotyczy budowy sieci 5G.
Celem numer jeden jest zmuszenie Verizona do zawarcia kosztownych umów licencyjnych, z których zysk miałby wynosić nawet miliard dolarów.

Pierwsze pozwy pojawiły się jeszcze w lutym, czyli na długo przed wciągnięciem Huawei na czarną listę amerykańskiej administracji. Można jednak spodziewać się tego, że w najbliższych tygodniach sprawy nabiorą większego tempa.

Jednak można zauważyć jedną rzecz – nie chodzi tu o pieniądze (chociaż wiadomo że miliard dolarów to kwota robiąca wrażenie) jednak tutaj przewagę ma zwycięstwo nad USA.
Huawei prze do przodu i zapewne wie, że nie ma z tej drogi odwrotu. Zastanawiam się, czy istnieje szansa, że Chiny wyjdą z tej sytuacji jako zwycięzcy – tego nie wie nikt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *