socialnowpl@gmail.com

Instagram dostał ciemny tryb – zobaczcie jak wygląda!

Instagram dostał ciemny tryb – zobaczcie jak wygląda!

Coraz więcej aplikacji zaopatruje się w ciemny tryb. Wybrani użytkownicy mogą już bowiem sprawdzić, jak prezentuje się Dark Mode na smartfonach z Androidem.

Osobiście jestem zakochany w ciemnych trybach w aplikacjach – korzystam praktycznie ze wszystkich tam gdzie się tylko da – Instagram po nocnej aktualizacji zaskoczył mnie niesamowicie! Otwieram oczy a tutaj takie zmiany!
Oczywiście na telefonie również mam ustawiony tryb ciemny i mimo początkowego szoku i ciężkiego przestawienia się (które minęło de facto szybko) zacząłem swój mały romans z dark mode.

Dlatego beta testerzy aplikacji Instagram na Androidach dostali możliwość przetestowania ciemnego motywu (wersja aplikacji 114.0.0.24). Nie(stety) tylko Android.

Co więcej – nie musiałem ręcznie ustawiać trybu, gdyż dostosował się on automatycznie do posiadanego obecnie trybu ciemnego na Android 10.

Ciemny motyw pojawia się również na wybranych urządzeniach Samsunga, które działają pod kontrolą Androida Pie i oferują opcję systemowego trybu ciemnego. Niewykluczone więc, że w kolejnej aktualizacji możliwość włączenia opcjonalnego motywu pojawi się na wszystkich urządzeniach z Androidem Pie i starszych wersjach.

Ja się jaram, chociaż kolory w nowej wersji Instagram są dużo głębsze i mocniejsze od pozostałych aplikacji (na przykład Messenger) – ale pewnie zostanie to wyrównane wraz z kolejną aktualizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *