Instagram wprowadza funkcje jak na TikTok?

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Miliardy pobrań i jeszcze więcej miliardów użytkowników, serduszek czy obserwacji. Śmiało może konkurować z największymi rynkowymi gigantami jak Facebook czy Instagram.
Jednak Mark Zuckerberg postanowił (tak jak w przypadku aplikacji Snapchat) nie zostawać w tyle.

Instagram Reels, bo taką nazwę ma nosić nowa funkcja, umożliwia tworzenie i edytowanie 15 sekundowych filmików oraz dodawanie do nich muzyki czy dźwięków z obszernej w wybór biblioteki audio. Wykreowane przez użytkowników treści, mogą być przesyłane na stories, z potencjałem na trafienie na osobny, publiczny wall z viralowymi filmami, stworzonymi przez ludzi z całego świata.

Obecnie Reels dostępne jest tylko w Brazylii, chociaż użytkownicy na całym świecie, którzy są w programie Beta, mogą już takie funkcjonalności ujrzeć na swoich kontach.

Biorąc pod uwagę fakt, że Instagram ma obecnie około 1,5 miliarda aktywnych użytkowników, to TIkTok może czuć się zagrożony.
Instagram pokazuje również (Youtube) jak Reels będzie działać w rzeczywistości i czego użytkownicy mogą się spodziewać. Oficjalna prezentacja poniżej:

1 thought on “Instagram wprowadza funkcje jak na TikTok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *