Paczkomaty InPost vs Poczta Polska

Średnio co 7 minut ktoś w Polsce zamawia przez Internet. Polacy pokochali zakupy online, przez co zwiększyła się popularyzacja paczkomatów. Bo dlaczego nie? Tanie i szybkie (a bynajmniej szybsze niż kilka lat temu) rozwiązanie jeśli chodzi o doręczenie paczki tak, aby nie czekać pół dnia na kuriera.

W Polsce idealnie przyjęły się więc paczkomaty InPost, jednak ktoś postanowił wypowiedzieć im wojnę. I to nie kto inny jak Poczta Polska. Wkraczamy w XXI wiek – PP uruchamia własne paczkomaty!

Poczta Polska poinformowała o uruchomieniu swoich pierwszych automatów paczkowych.
Urządzenia działają dokładnie tak samo jak InPostu – są dostępne 24/7, będą umieszczone w placówkach pocztowych oraz wybranych Biedronkach. Do końca sierpnia w Polsce ma się ich pojawić aż 100, a do końca października 200. Wszystko to po to, aby zdążyć przed szczytem przedświątecznego szaleństwa zakupowego.

Znalezione obrazy dla zapytania poczta polska paczkomat

Co więcej, paczkomaty Poczty Polskiej wchodzą we współpracę z Allegro Smart, dzięki czemu dostawa do nich będzie bezpłatna.
Czy InPost może czuć się zagrożony? I tak i nie. Co prawda w swojej karierze zaliczył kilka wpadek, to fakt, że na dostawę potrzebuje około 24 godzin pozostaje niezmienny. W przypadku PP bywało (i bywa) różnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *