socialnowpl@gmail.com

Reuters informuje o zawieszeniu współpracy między Huawei a Google!

Reuters informuje o zawieszeniu współpracy między Huawei a Google!

Konflikt na linii Huawei – USA trwa nadal. Pojawiały się już zakazy sprzedaży linii telefonów w Stanach Zjednoczonych oraz nakłanianie innych Państw do zaprzestania sprzedaży smartfonów tej firmy.
Według agencji Reuters na polecenie prezydenta USA Google zrywa współpracę z chińskim gigantem.

W wyniku zerwania współpracy Huawei Technologies natychmiast straci dostęp do aktualizacji systemu operacyjnego Android, a kolejne smartfony produkowane przez firmę i sprzedawane poza granicami Chin zostaną pozbawione dostępu do popularnych aplikacji i usług, takich jak np. Gmail, czy Google Play Store.

Huawei najprawdopodobniej zaprzestanie całkowicie korzystania z Androida i zastąpi go w przyszłych urządzeniach swoim własnym oprogramowaniem. Już kilka miesięcy temu mówili, iż są gotowi na taką ewentualność i mają przygotowany własny system operacyjny, który może być stosowany na ich urządzeniach. Patrzą przyszłościowo wiedząc co następuje. Bezpośrednio z tym wiąże się także drugi poważny skutek, mianowicie spadek wyników sprzedażowych ich produktów. Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach królują iOS oraz Android, o czym boleśnie przekonał się chociażby sam Microsoft.

W czwartek administracja prezydenta Donalda Trumpa wpisała oficjalnie Huawei Technologies na czarną listę handlową, wprowadzając od razu ograniczenia, których głównym celem jest utrudnienie chińskiemu koncernowi technologicznemu prowadzenie interesów z amerykańskimi firmami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *