Cześć!

Tinder vs Google – walka z prowizjami czas start!

Aplikacje mobilne to dobry biznes – mimo ciemnych stron można zarobić całkiem spore pieniądze. Jednak dodatkowo ktoś również wyciąga po nie ręce – a konkretnie po jej wyznaczoną część.

spora część zysków deweloperów jest im  zabierana przez właścicieli sklepów z aplikacjami, czyli korporacje takie jak Google czy Apple. W takim procederze nie ma niczego złego, ponieważ te korporacje również muszą w jakiś sposób zarabiać. To fakt – 30% zysków od każdej transakcji to bardzo dużo – dla niektórych aplikacji – m.in. takich jak Tindera aż za dużo. Ten zatem postanowił złamać regulamin Google Play i rozpoczął walkę z prowizjami.

tinder google play

Bloomberg donosi, że niedawno Tinder zmienił sposób przetwarzania płatności w swojej aplikacji na Androida. Portal złamał sklepu Google Play (zgodnie z którym transakcje tego typu muszą być rozliczane przy pomocy sklepu z aplikacjami) i opłaty za subskrypcje będzie zbierał własnoręcznie. Tym sposobem usłudze uda się uniknąć 30% prowizji od każdej płatności. Użytkownik wciąż może skorzystać z metody sklepu Google Play – w tym celu musi on kliknąć napis, widniejący pod przyciskiem BUY NOW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *