Twitter będzie banować reklamy polityczne

Od 22 listopada Twitter zacznie usuwać reklamy promujące polityków i ugrupowania – poinformował szef platformy Jack Dorsey. – Uważamy, że zasięg przekazu politycznego powinien być zdobywany, a nie kupowany.

Jack Dorsey zapowiedział, że szczegółowe zasady ograniczające reklamy polityczne na Twitterze zostaną opublikowane do 15 listopada. Zaznaczył, że niektóre reklamy o takiej tematyce nie będą blokowane, np. zachęcające jedynie do udziału w wyborach. – Nowe zasady zaczniemy wprowadzać 22 listopada, tak żeby zapewnić obecnym reklamodawcom okres przejściowy, zanim wejdą one w życie – stwierdził.

Wersm.com przypomina, że media społecznościowe zmagają się ostatnio z wieloma problemami dotyczącymi zbliżających się wyborów prezydenckich w USA i reklam politycznych. Pod koniec października 2019 roku kilkuset pracowników napisało list otwarty do prezesa Facebooka, Marka Zuckerberga, w którym krytykuje go za decyzję o niezakazywaniu politykom publikowania nieprawdziwych informacji na platformie, pod warunkiem, że będą to posty sponsorowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *